01 Aralık 2021 Çarşamba

ÇAKAR'DAN F.Ü.'YE TEPKİ

Elazığ’a ilk resmi Beden Eğitimi Hazırlık Kursunu getiren ve aynı zamanda Elazığ’da ilk bayan futbol takımı kurucusu Fatih Ahmet Çakar Fırat Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavının online yapmasını tepki gösterdi.

15 Nisan 2013 Pazartesi 00:04
Bu haber 37225 kez okundu
ÇAKAR'DAN F.Ü.'YE TEPKİ
17 yıl gibi çok uzun süreden beri Elazığ’da Hedef Beden Eğitimi hazırlık kursu olarak 2 Bin’in üzerinde öğrenciyi Türkiye’deki farklı üniversitelere yerleştirerek hayata kazandırdıklarını vurgulayan Çakar, Fırat Üniversitesi’nin almış olduğu bu kararı çok komik ve işin kolayına kaçmak olarak değerlendirdi.
Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünün yıllardır doğru dürüst bir sınav modelini yakalayamadığını hem sınav öncesi hem de sınav sonrası birçok eksiğinin bulunduğunu diğer illerin sınavlarının çok küçük değişikliklerle ve hiç değişmeden aylar öncesinden açıklandığını fakat Fırat Üniversitesi Besyo sınavının her yıl bir muamma olduğunu ifade eden Çakar, Besyo özel yetenek sınavını online yapması Elazığ gençlerinin önünü kapattığını ifade etti.
Kurs olarak kendileri için hiçbir şeyin değişmediğini  erken açıklanan sınavlara öğrenci hazırlamanın daha kolay olduğunu söyleyen Çakar, Fırat Üniversitesinin sınavının açıklanmasını veya nasıl bir sınav modeli yapacaklar diye beklemeyeceklerini kaydetti.
Elazığ gençlerinin bu sistemle Elazığ dışında okumasına sebep olunduğunu ve Elazığ’da spor özgeçmişi gençlerin çok az olduğunu belirten Çakar, “dışarıdan çok öğrencinin gelip yanı başımızdaki üniversitede okuyacağını maddi durumu iyi olmayan velilerin çocuklarının dışarıya mecbur bırakıldığını ve spora yeni başlamış çoğu genç dışarıda kalacağını, Fırat Üniversitesi Besyo özel yetenek sınavını online yapmakla şeffaf olacağını dile getirenlere şu soruyu sormadan geçemeyeceğim. Bundan önceki sınavlarda şeffaflık yok muydu ki bu kararı aldılar. Yine vurguluyorum. Bu sadece işin kolayına kaçmaktır ve Elazığ gençlerini dışarıya itmektir.  Böyle bir şey yapılacaksa  birkaç yıl önce kamoyuna duyurulur ve en azından aileler ve gençler önlemini alırlardı. aniden bu kararın alınması yüzlerce Elazığlı genci diğer illere itmek anlamı taşımaktadır” dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV