28 Temmuz 2021 Çarşamba

PROJE VE FİKİR/TATİL KÖYÜ

Baskil Haber'in; Baskil, Elazığ ve ilçeleri ile bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmak üzere hazırladığı, PROJE VE FİKİR'e yeni bir proje geldi.

09 Mart 2012 Cuma 23:03
Bu haber 37864 kez okundu
PROJE VE FİKİR/TATİL KÖYÜ

PROJE VE FİKİR: Fethi YÜCESOY

KONU: Turizm

BAŞLIK: Tatil köyü


AÇIKLAMA: Bu konuda ilimiz ve komşu illerde çeşitli örnekler bulunmaktadır. Bu projenin ilçemizde uygulanması için uygun şartlar çoğunluktadır. ilçenin doğal güzellikleri ve baraj suyunun etkisi bu konunun önemini artırmaktadır. Baskil ilçesi pekçok doğal güzelliğe sahip. İlçemizde tatil köyleri oluşturularak, hem insanların bu doğal güzelliklerden faydalanması hemde ilçeye ekonomik destek sağlanması mümkündür. Baskil'in Karakaya Barajı sahil köylerinde vaya doğal güzelliğe sahip başka köylerde tatil köyleri oluşturulabilir. 

ÖNERME 1: Baskil'in Kadıköy köyünde tatil köyü oluşturulması. Oluşturulacak tatil köyü hem demiryolu ulaşımından faydalanılarak çeşitli ulaşım ağlarından yararlanılacak, hemde kalabalık nüfustan faydalanılarak tatil köyünde yaz ve kış turizminin yanısıra içerdeki nüfustanda faydalanılacak.

Kadıköy'ün yanısıra diğer sahil köylerde de bu proje uygulanabilir. Örnek: Hacımehmetli, Bilaluşağı, Kumlutarla, … vs.

ÖNERME 2: Baskil'in Hasan Dağında oluşturulacak tatil köyleri de yaz turizmi ve kış turizmi için önem kazanır. Bu nedenle Baskil ilesine ulaşımın rahat sağlanacağı bir bölgede oluşturlacak tatil köyünde, hem ilçe halkı hemde dışarıdan turistlerin ağırlanması sağlanabilir.

Baskil'deki doğal güzelliklerin ekonomiye kazandırılması hem ilçe ekonomisine hemde Elazığ ekonomisine fayda sağlayacaktır. Yukarıdaki önermelerden farklı olarak ilçemizdeki birçok köyde bunun gibi projelerin uygulanması yapılabilir.

Projeyle ilgilenen vatandaşların detayları almak için irtibat kurmaları halinde kendilerine yardım sağlanacaktır. Bu projeyi uygulamak isteyip detay hakkında fikri olmayanlar irtibat kurabilirler.
* NOT: Gönderilecek bütün içerikler için Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirler, göndericinin yazdığı isim ile yayınlanacak. Gönderilenlerin bilimsel kanıtı tarafımızdan ölçülemeyeceğinden, ilgili kişiler projelerin fayda sağlamadığıyla alakalı bizi sorumlu tutamazlar. Gönderilen fikirler, göndericinin adıyla yayınlanacağı için, fikirlerin başkasına ait olması durumunda Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirleriniz sayfamızda yayınlandıktan sonra, yayından kaldırılması için talepte bulunmayınız.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV