26 Ekim 2021 Salı

PROJE VE FİKİR/SANAYİ SİTESİ

Baskil Haber'in; Baskil, Elazığ ve ilçeleri ile bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmak üzere hazırladığı, PROJE VE FİKİR'e yeni bir proje geldi.

19 Mart 2012 Pazartesi 22:03
Bu haber 37537 kez okundu
PROJE VE FİKİR/SANAYİ SİTESİ

PROJE VE FİKİR: Fethi YÜCESOY - Baskil Haber

KONU: Sanayi Sitesi

BAŞLIK: Baskil'de sanayi sitesi oluşturulması

Baskil'de; oto tamir ve yedek parça ile iş makinaları tamiri ve yedek parça, demirdoğrama atölyesi, soğutma sistemleri, tarım ürünlerinin paketlenmesi vs. konularda sanayi kuruluşlarının kullanacağı iş yerleri sitesinin yapılması.

İlçemizde çeşitli alanlarda meslek sahibi olmuş, usta kişilerin mesleklerini icraa edecekleri iş yerleri sitesinin oluşturulması, ilçede sanayinin gelişmesine ve ortak çalışmasına zemin hazırlayacak. Bu konuda, Baskil Belediyesi, Kaymakamlık veya özel teşebbüsün harekete geçerek, ilçe merkezinde sanayi sitesi oluşturması yararlı olacaktır.

Baskil'de sanayinin gelişmesi ve gerekli ihrtiyaçlara cevap verecek esnafın kullanabileceği bir sitenin oluşturulması için çalışmaların yapılması ihtiyacının hasıl olduğu öngörülmüştür. Bu konuda ilgili makam veya özel sektörün yapacağı sanayi sitesinde, adı yukarıda yazılmayan pekçok alanda sanayicilerin işyeri kuracağı öngörülmektedir. Bu konuda çalışma yapılmasının faydalı olacağı düşünülmüş ve ilçe vatandaşları tarafından da bu ihtiyacın mevcut olduğu iddia edilmiştir.

ÖNERME 1:
Bu projenin TOKİ tarafından ilçemizde inşaa edilemesinin sağlanması ve ilçe kaymakamlığına bağlı olarak, her sene açık artırma ile işyerlerinin kiraya verilmesi.
ÖNERME 2: Baskil Belediyesi tarafından uygulanması. Belediye bu çalışmayı yaparsa, aynı şekilde kiraya vererek gelir elde eder ve ilçenin kalkınmasına katkı sunar.
ÖNERME 3: Özel sektörün konuya dahil olması burada kurulacak sanayii sitesinde üretilecek iş ile kiradan kar etmesi düşünülebilir. Bu sitede, sanayiinin yanı sıra, gıda paketleme ve konserve, meyve suyu vs. çalışmlar da yapılabilir. * NOT: Gönderilecek bütün içerikler için Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirler, göndericinin yazdığı isim ile yayınlanacak. Gönderilenlerin bilimsel olarak tarafımızdan ölçülemeyeceğinden, ilgili kişiler projelerin fayda sağlamadığıyla alakalı bizi sorumlu tutamazlar. Gönderilen fikirler, göndericinin adıyla yayınlanacağı için, fikirlerin başkasına ait olması durumunda, Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirleriniz sayfamızda yayınlandıktan sonra, yayından kaldırılması için talepte bulunmayınız.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV