26 Ekim 2021 Salı

PROJE VE FİKİR/ASKIDA EKMEK VE GIDA UYGULAMASI

Baskil Haber'in; Baskil, Elazığ ve ilçeleri ile bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmak üzere hazırladığı, PROJE VE FİKİR'e yeni bir proje geldi.

21 Mart 2012 Çarşamba 23:13
Bu haber 36716 kez okundu
PROJE VE FİKİR/ASKIDA EKMEK VE GIDA UYGULAMASI
PROJE VE FİKİR: Baskil Haber(www.baskilhaber.com)

KONU: TEMEL GIDA MADDELERİNDE YARDIMLAŞMA

BAŞLIK: ASKIDA EKMEK VE GIDA UYGULAMASI

Hergüne sadaka ile başlayan bir neslin çocukları olarak, ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek amacıyla yapılabilecek pekçok çalışma var. Her hayırsver vatandaş, kendi imkanları dahilinde ve tercihi doğrultusunda bağışlarda bulunabilir. İhtiyaçların çeşitlendiği bir dönemde, ve alım gücü olmayan vatandaşların temel ihtiyaçlarını dahi giderekcek alım gücüne sahip olmadıkları düşünülerek harekete geçilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Bu konuda yapılabilecek çalışmalardan biride, yaygın olarak uygulanan ASKIDA EKMEK uygulaması. Bizler bu örnek çalışmayı biraz daha genişleterek, ASKIDA GIDA başlığıyla, temel gida ihtiyaçlarını kapsamasını hedefledik. Bu uygulamanın Baskil ilçesinde hayata geçerek ihtiyacı oln vatandaşlara yararlı olacağı düşüncesindeyiz.

Baskil'de 'Askıda Ekmek' ve 'Askıda Gıda' uygulaması başlatılabilir. İlçe merkezinde bulunan ekmek fırınlarında, ve gıda maddesi satan esnaflarda alım gücü olmayan vatandaşların ücret ödemeden alması için, 'Askıda Ekmek', 'Askıda Gıda' uygulaması başlatılabilir.

Baskil'de, maddi imkanları iyi olmayan vatandaşların, ücret ödemeden ekmek ve gıda maddesi almaları için bir uygulamanın başlatılması yararlı olacaktır. Vatandaşların, 'Askıda Ekmek', 'Askıda Gıda' istemeleri için, fırın ve gıda maddesi satan esnafın, vatandaşlar ile elbirliği yapması gerekiyor. Fırınların ve gıda maddesi satan esnafların işyerlerinin camlarına, 'Askıda Ekmek', 'Askıda Gıda' ilanı astıkları taktirde, hayırsever vatandaşlar ücret ödeyerek askıya ürün alınmasını isteyecekler. Maddi imkanları elverişli olmayan vatandaşlar da, bu adreslere giderek Askıdaki ürünleri isteyerek ücret ödemeden alabilecekler.

Aynı uygulmanın bir çok temel gıda ürünü için uygulanması yararlı olacaktır. Yağ, un, şeker, çay, bulgur, pirinç, vs. temel gıda ürünleri içinde aynı sistemin uygulanmasında yarar olacaktır.

Askıda Ekmek ve Askıda Gıda uygulamasına geçmek isteyen işyerlerinin, gerekli işleme başlamaları için, kaymakamlık yada belediyeden bu konuda yapılması gereken işlemlerin olup olmadığını sorduktan sonra, bu çalışmayı başlatmak üzere camlarına, ASKIDA EKMEK UYGULAMASI VAR yada ASKIDA GIDA UYGULAMASI VAR ilanı yapıştırmaları vatandaşları harekete geçirecektir. Hayırsever vatandaşalar, bu uygulamaya dahil olan esnaflardan ürün alarak askıya asılmasını isteyerek, ihtiyacı olan vatandaşların ücret ödemeden bu ihtiyaçlarını gidermelerine yardım etmiş olacaklar.* NOT: Gönderilecek bütün içerikler için Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirler, göndericinin yazdığı isim ile yayınlanacak. Gönderilenlerin bilimsel olarak tarafımızdan ölçülemeyeceğinden, ilgili kişiler projelerin fayda sağlamadığıyla alakalı bizi sorumlu tutamazlar. Gönderilen fikirler, göndericinin adıyla yayınlanacağı için, fikirlerin başkasına ait olması durumunda, Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirleriniz sayfamızda yayınlandıktan sonra, yayından kaldırılması için talepte bulunmayınız.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV