26 Ekim 2021 Salı

PROJE VE FİKİR/ MARKA OLACAK DOĞAL ÜRÜNLER

Baskil Haber'in; Baskil, Elazığ ve ilçeleri ile bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmak üzere hazırladığı, PROJE VE FİKİR'e yeni bir proje geldi.

30 Mart 2012 Cuma 23:26
Bu haber 36747 kez okundu
PROJE VE FİKİR/ MARKA OLACAK DOĞAL ÜRÜNLER
PROJE VE FİKİR SAHİBİ: Veysel ÇETİNER

KONU: ORGANİK TARIM, DOĞAL BAL,
SU PAKETLEME TESİSLERİ, ALABALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ 

BAŞLIK: DOĞAL ÜRÜNLER


Baskil ilçesinin konumu itibariyle sanayi atıklarının neredeyse sıfır olmasından dolayı, organik tarımın başarılı bir şekilde yapılacağı çok büyük bir tarım arazisine sahip. Baskil ilçesi organik tarım ve doğal bal yetiştiriciliğinde Türkiye genelinde marka olabilme potansiyeline sahip. İlçemizde; su paketleme tesisleri ve alabalık yetiştiricliğide yapılabilir.


BASKİL İLÇEMİZDE RAHATÇA UYGULANABİLECEK PROEJELERİM:


ÖNERME 1/ ORGANİK TARIM: Organik tarım yapmaya uygun topraklar belirlenerek, çiftçiler bu konuda bilgilendirilerek organik tarım yapılmalı. Kütahya Simav gibi, Türkiye genelinde Baskil markası oluşturulmalı.

ÖNERME 2/ DOĞAL BAL: Arıcılık desteklenerek, doğal, organik bal konusunda Baskil Türkiye çapında tanıtılmalı.(Organik bal konusunda Baskil ilçemizin çok geniş ve büyük alanları mevcuttur)

ÖNERME 3/ALABALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ: Baskil ilçemizin bazı bölgelerinde, alabalık çiftliklerinin kurulabileceği akarsular mevcuttur. Alabalık tesisleri kurularak Baskil ekonomisi canlandırılmalı.

ÖNERME 4/SU PAKETLEME TESİSİ: Sanayi atıklarının neredeyse sıfır olduğu Baskil ilçemizde bulunan su kaynakları ekonomiye kazandırılmalı. (Su paketleme tesisleri kurulabilir) 
* NOT: Gönderilecek bütün içerikler için Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirler, göndericinin yazdığı isim ile yayınlanacak. Gönderilenlerin bilimsel olarak tarafımızdan ölçülemeyeceğinden, ilgili kişiler projelerin fayda sağlamadığıyla alakalı bizi sorumlu tutamazlar. Gönderilen fikirler, göndericinin adıyla yayınlanacağı için, fikirlerin başkasına ait olması durumunda, Baskil Haber sorumluluk kabul etmeyecek. Gönderilen fikirleriniz sayfamızda yayınlandıktan sonra, yayından kaldırılması için talepte bulunmayınız. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV