28 Temmuz 2021 Çarşamba

DİRİCAN'LILAR HATAY'DA TOPLANDI

Dırijan Köylerini Geliştirme Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin geleneksel hale getirdiği istişare toplantısı, bu yıl Hatay’da düzenlendi.

11 Ocak 2012 Çarşamba 15:37
Bu haber 38711 kez okundu
DİRİCAN'LILAR HATAY'DA TOPLANDI
Ottoman Palace’da bir araya gelen Dırijan Köylerini Geliştirme Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği yönetim kurulu üyeleri önemli konuları görüştü. Malatyalı Dırijanlılar karayolunu İstanbul’dakiler ise hava yolunu kullanarak, Antakya’da buluştu. Üç gün süren toplantıda, sosyal yardımlaşma kapsamında maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik burs, muhtaç olan kişilere maddi yardım ve her yıl düzenlenen yayla şenliklerinin bu yıl tertiplenmesi konusu görüşüldü, karara bağlandı. 110 öğrenciye burs veren dernek, bu sayının arttırılması için fikir alışverişinde bulundu.

Kimler katıldı?

Toplantıya, Malatya İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, Drijanlılar Dernek Başkanı Niyazi Akıncı, dernek eski başkanı Nevzat Öztürk, gazeteci Ali Er, il encümen üyesi Cafer Kuşdoğan, müdür yardımcısı Osman Baran, işadamlarından, Fevzi Akıncı, Süleyman Pektaş, Nihat Öztürk, Nail Büyükduman, Alirıza Şatıroğlu, Ömer Karakuş, Necati Duran, Abdulvahap Tanrıverdi, Ramazan Avşar, Mahmut Baran, Yunus Karaoğlan ve Aziz Baran katıldı.

sonsöz 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV