24 Ocak 2020 Cuma

MALATYA MİLLETVEKİLİ ŞAHİN MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Baskil Haber, Karakaya Baraj gölü üzerindeki demiryolu köprüsününün üzerine karayolu köprüsünün yapımıyla ilgili takiplerini sürdürdü. Bölgedeki milletvekileleriden alınan bilgiye göre, konunun üzerinde hasasiyetle durulacaktır.

25 Ağustos 2011 Perşembe 21:55
Bu haber 2251 kez okundu
MALATYA MİLLETVEKİLİ ŞAHİN MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Bu çerçevede, Malatya Ak parti milletvekili sayın Mustafa Şahin’in bilgilerine başvurduk. Malatya Ak Parti Milletvekili Mustafa Şahin, konuyu büyük bir titizlikle takip ettiklerini, bu anlamda, Malatya-Baskil arasındaki demiryolu köprüsü üzerine karayolu köprüsünün yapımını arzuladıklarını ancak son gelişmelerin bu konuda sıkıntılar oluşturduğunu belirttiler. Şahin açıklamasında: “Ulaşıtırma bakanımız Binali Yıldırım’la görüşmemizde bu konuyu özellikle gündeme getirdim. Bu bölgedeki ulaşımın büyük bir problem olduğunu belirttim. Bu nedenle buraya karayolu köprüsü gerektiğini belirttim. Sayın bakanımızda, bu konuda teknik nedenlerin olduğunu ve gelişmelerin takip edileceğini belirttiler. Yöredeki halkın ulaşım sıkıntısının çözümüyle ilgili birşeyler yapılması gerektiğini belirttiğimizde de, sayın bakanımız feribot verilmesini önerdiler. Buraya karayolu köprüsü yapılmazsa bile 2-3 tane feribot verilerek devletin buradaki ulaşımı kontrol altına alacağı kesinleşti”. Mustafa Şahin açıklamalarında, yöredki problemlerin farkında olduklarını ve bu nedenle konuyu takip ettiklerini belirttiler. Bu nedenle Baskil halkının bu hususta farklı bir düşünceye kapılmaması gerektiğini ve ulaşım probleminin çözümüyle ilgili çalışmalarının devam edeceğini belirttiler.


BASKİL HALKINA KAYISI MÜJDESİ 


Malatay Ak Parti Milletvekili Mustafa Şahin açıklamasında; Milli Savunma Bakanlığıyla yaptıkları görüşmeden, askerlerimizin tüketmesi için kayısının önerildiğini belirtiler. Şahin açıklamasında, Milli Savunma Bakanlığı kayısı tüketimine destek verdiğinde kayısının daha hızlı tükeneceğini dolayısıyla yöre halkına daha büyük avantajlar sağlayacağını ifade ettiler. Şahin, Baskil halkınında kayısı yetiştirciliği konusundaki çalışmalarının bu şekilde desteklenmiş olduğunu belirttiler. 


ZÜLFÜ DEMİRBAĞ’DA KONUYU TAKİP EDECEK


Konuyla ilgili Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'la yaptığımız görüşemede de; Ulaştırma bakanıyla randevularının olduğunu, bu konuyu kendileriyle görüşeceklerini, ve bu yörede ki problerin farkında olduklarını belirttiler.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV