12 Temmuz 2020 Pazar

KAHRAMANIMIZIN ŞEHİT EDİLMESİ TALİMATINI VEREN TERÖRİST ETKİSİZLEŞTİRİLDİ

Mardin Nusaybin'de geçtiğimiz hafta öldürülen Behzat kod adlı PKK'lı terörist M.C.'nin, İzmir Adliye Sarayı'na yönelik bombalı saldırının talimatını veren isim olduğu ortaya çıktı.

25 Şubat 2017 Cumartesi 10:05
Bu haber 1266 kez okundu
KAHRAMANIMIZIN ŞEHİT EDİLMESİ TALİMATINI VEREN TERÖRİST ETKİSİZLEŞTİRİLDİ


Mardin'de güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonda öldürülen PKK/ KCK'nın Mardin bölge sorumlusu 'Behzat' kod adlı M.C.'nin, daha önce ortaya çıkan eylem talimatlarına ek olarak, İzmir Adliye Sarayı önündeki terör saldırısının talimatını da verdiği ortaya çıktı. İzmir Adliye Sarayı'na düzenlenen saldırıda Kahraman Polis Memuru Fethi Sekin şehit olmuştu.

2 PKK'LI TERÖRİST ETKİSİZLEŞTİRİLMİŞTİ

Bayraklı ilçesindeki İzmir Adliye Sarayı'nda geçen 5 Ocak'ta meydana gelen saldırıda, adliye otoparkına giremeyen saldırganlar bombalı aracı patlatıp, ardından polis memuru Fethi Sekin'le çatışmaya girdi. Bir saldırganı vurduktan sonra mermisi bitinceye kadar çatışan Sekin, diğer saldırgan tarafından şehit edildi.

12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde çalışan Musa Can ise silah sesleri üzerine camdan dışarı bakarken vurularak şehit oldu. Saldırıyı gerçekleştiren teröristler M.Ç. ve A.Ç. öldürüldü. Araştırmalar sonucu PKK'nın sözde 'özel kuvvetler' biriminde eğitim aldıkları belirtilen 2 teröristin Suriye'den Mardin'e geçtiği, burada PKK/KCK'nın Mardin bölge sorumlusu olan 'Behzat' kod adlı M.C.'den talimat aldıktan sonra 28 Aralık'ta İzmir'e geldiği ortaya çıktı.

SALDIRININ TALİMATINI DA VERMİŞ

Saldırıda kullanılan 2 aracı satın alan teröristlerin kaldığı evin sahibi A.K.'nın ise 1 Ocak'ta Hakkâri'den Kuzey Irak'a çıkış yaptığı kamera kayıtlarından tespit edildi. İzmir Adliye Sarayı'na yönelik saldırı talimatını verdiği öne sürülen 'Behzat' kod adlı M.C., geçtiğimiz hafta Mardin Nusaybin'de düzenlenen operasyonda güvenlik güçleri tarafından öldürüldü.

PKK/KCK Mardin bölge sorumlusu olduğu belirtilen M.C.'nin kaldığı sığınakta ise çok sayıda patlayıcı ile Katyuşa mermisi ele geçirildi. 'Behzat' ve operasyonda birlikte öldürüldüğü teröristin İstanbul Vezneciler, Vodafone Arena, Ankara Merasim Sokak, Kızılay, Adana ve Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik saldırıların talimatlarını verdiği saptandı.

TERÖRİSTKİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

M.C.'nin son olarak geçtiğimiz hafta Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde hâkim ve savcıların kaldığı lojmanlara düzenlenen ve 1'i çocuk 2 kişinin şehit olduğu saldırı talimatını da verdiği belirtildi. Öldürülen PKK'lı teröristin 'Behzat' kod adlı Mardin bölge sorumlusunun alınan parmak izinin ardından Diyarbakır nüfusuna kayıtlı 37 yaşındaki M.C. olduğu belirtilmişti. 

haberler.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV