26 Ekim 2021 Salı

Eğitim Bir-Sen’den Baskil’e Ramazan Desteği

Eğitim Bir-Sen Baskil Şubesi Ramazan Paketi kampanyasını bu yıl da devam ettirdi. Baskil’de maddi durumu yetersiz 50 aileye 100’er TL den oluşan gıda yardım çeki verildiği belirtildi.

25 Mayıs 2018 Cuma 09:05
Bu haber 63280 kez okundu
Eğitim Bir-Sen’den Baskil’e Ramazan Desteği


 Eğitim Bir-Sen Baslil Şubesi Ramazan Paketi kampanyasını bu yıl da devam ettirdi. Baskil’de maddi durumu yetersiz 50 aileye 100’er TL olmak üzere toplamda 5000 TL’lik yardım sağlandığı belirtildi ve ilgili açıklamada: “Sendika sadece üyelerine değil özlük ve mali haklarının dışında hem il hem ülke hem de dünya genelinde bu tür yardım faaliyetlerini düzenliyor. Sendika dünyanın neresinde bir mazlum varsa ona yardım elini uzatıyor ve o mazlumların yarasını sarmaya özen gösteriyor. “Veren el alan elden hayırlıdır.” hadis’i Şerif’ini  kendine şiar edindiğini ve veren taraf olmayı tercih edip herkese de bu tür faaliyetler içerisinde hareket etmeyi önerdiğini belirtiyoruz. Zira bizler komşusu açken tok yatılmaması gerektiğini atalarımızdan öğrendik ve bu düsturu geleek nesillerimize de aktarmayı bir borç biliyoruz. Bu nedenle bu tür örnek davranışları elimizden geldiğince her koşulda yapmaya devam edeceğiz”.

“İlçemizde geçen yıl da düzenlediğimiz Ramazan Paketi uygulamamızı anlaştığımız bir marketler zinciri ile hediye çeki şeklinde düzenleyip ailelerimize dağıtıyoruz. Ailelerimizde markete gidip ihtiyacı olan malzemeleri verdiğimiz hediye çeki kapsamında alıyor. Bize bu noktada katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV