12 Temmuz 2020 Pazar

CUMHURBAŞKANI SEZA ÇİMENTONUN AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'daki toplu açılış töreni kapsamında, il en büyük özel sektör yatırımları arsında gösterilen Seza Çimento Fabrikasının da açılışını yaptı.

25 Şubat 2017 Cumartesi 09:50
Bu haber 1642 kez okundu
CUMHURBAŞKANI SEZA ÇİMENTONUN AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 119 kamu yatırımının açılışını yaparken, tek özel sektör yatırımı olarak da Seza Çimento'nun açılışını yaptı.

Açılış töreni kapsamında İstasyon meydanındaki tören alanından Baskil'deki SEZA Çimento Fabrikasına canlı bağlantı kuruldu.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ELAZIĞ'A ve ÇEVRE İLLERE HAYIRLI OLSUN


İstasyon meydanındaki tören alanından fabrikadan görüntüleri bir süre izleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra "Buradan gördük, Fabrika Elazığımıza ve çevre illerimize hayırlı olsun. Allah kazalardan ve belalardan muhafaza etsin. Ya Allah Bismillah…" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makaslar siz de kurdele önünüzde sözlerinin ardından fabrikanın açılışına geçildi. Fabrikanın açılışını Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ve İşadamı Sezai Açık yaptı.

PROF.DR. AÇIK: CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, açılış sonrasında yaptığı değerlendirmede, "Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Seza Çimento Fabrikasının resmi açılışı yapıldı. Doğudaki yatırımcıların yalnız olmadıklarını, özellikle de kadın yatırımcıları desteklediklerini, hissettirdiği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

SEZA Çimento fabrikası hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Yasemin Açık, "Seza çimento fabrikası inşaatı 2014 yılı Şubat ayında başladı, 2016 yılı Mart ayında bitti. Günde 7 bin 200 ton çimento üreten fabrikamız da 500 kişi çalışmaktadır. Çalışanların aileleri ve tedarikçilerimizle birlikte düşündüğümüzde yaklaşık olarak 5 bin kişiye doğrudan katkı sağlamaktadır. Çevreye duyarlı, emisyon değerleri ve enerji tüketimi düşük, baca gazını geri dönüşümde kullanan fabrikamızın birçok özelliği bakımından da ülkemizde bir ilk olduğunu belirtmek isterim. Doğup büyüdüğümüz topraklara yatırım yapma imkânı bulduğumuz için çok mutluyuz. İnşallah bu yatırım ilimizde yeni yatırımların yapılmasına ve yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına vesile olacaktır" dedi.

BASKİL KAYMAKAMI KOYUNCU:"ALLAH, BU YATIRIMI YAPANLARDAN RAZI OLSUN"

Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu çimento fabrikası yatırımıyla ilgili olarak bölgeleri için gerçekten büyük bir yatırım olduğunu söylerken "Tedarikçileriyle birlikte 10 bine yakın kişiye ekmek kapısı olması nedeniyle gerçekten önemli bir yatırım, Allah bu yatırımı yapanlardan razı olsun" dedi.sondakika.com

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV