12 Temmuz 2020 Pazar

BASKİLLİLER DERNEĞİ7. GENEL KURULUNU YAPTI

Baskilliler Derneği 7. Genel Kurulu’nu geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Milletvekilleri Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, AK PARTİ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, kurum müdürleri, medya kuruluşu sahipleri ve temsilcileri, STK temsilcileri, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Genel Kurul’da Baskilli Şehit Fethi Sekin’in kahramanlığı anıldı.

31 Ocak 2017 Salı 23:17
Bu haber 1757 kez okundu
BASKİLLİLER DERNEĞİ7.  GENEL KURULUNU YAPTI


ELAZIĞ Baskilliler Derneği 7. Genel Kurulu’nu geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Milletvekilleri Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, AK PARTİ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, kurum müdürleri, medya kuruluşu sahipleri ve temsilcileri, STK temsilcileri, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Genel Kurul’da Baskilli Şehit Fethi Sekin’in kahramanlığı anıldı.Pazar günü saat 11:00’de başlayan genel kurul Kanal Fırat’tan canlı yayınlandı. Divan başkanlığına İl Özel İdare Eski Sekreteri Nazif Bilginoğlu'nun seçildiği genel kurulda açış konuşmasını dernek başkanı Naim Arslanmirza yaptı. "Ülke menfaati söz konusu olduğunda Fethi Sekin gibi ileri atılıp şehadet şerbetini içmek için koşarak giden insanların olduğu bir ilçedir Baskil" diyerek sözlerine başlayan Arslanmirza ilçenin yaşadığı sorunları sıraladı.Arslanmirza konuşmasına şöyle devam etti:
“İlçemizin sorunlarının çözümünde bugüne kadar dernek olarak büyük hizmetler sunduk. Baskil'de kendi öz yurdumuzda paryayız. Neden? Çünkü ilçe içerisinden demir bir pranga vurulmuş adeta... Şu an çözümü en acil sorunların başında demiryolunun taşınması vardır. Her Ay Elazığ Aktüel ve El-Aziz Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Zeki Geçkil ile AK PARTİ İl Başkanı Gürgöze’ye götürdük konuyu… Bazı çalışmalar yapıldı.

Türkiye'nin ilk yeraltı barajının Baskil Gemici'de kurulduğunu belirten Başkan Arslanmirza elektrik masrafından bölge çiftçilerinin büyük orandan kurtarıldığını söyledi. İlçe yolunun duble yola genişletilmesi ve kaysının da fındık gibi devlet tarafından desteklenmesi isteklerini sıralayan Arslanmirza katılımlarından ötürü davetlilere teşekkürlerini iletti.Ardından kürsüye gelen AK PARTİ İl Başkanı Ramazan Gürgöze referandumun önemi hakkında bilgiler verdi. Evet oranın en yüksek çıkması için çalışacaklarını söyleyen Gürgöze Baskillilerin yine tüm gücüyle destek olmasını istedi.Milletvekili Ejder Açıkkapı diğer ilçelere olduğu gibi Baskil’e de hizmet etmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Kaysının stratejik ürün kapsamına alınması in çalışmalarının olduğunu söyleyen Açıkkapı fındık, çay gibi stratejik ürün statüsüne alınması için temaslarının sürdüğünü söyledi. Ulaştırma Bakanlığına yolun dubleye çevrilmesi için talebi illettiklerini söyleyen milletvekili Ejder Açıkkapı Keban’dan Baskil’e su taşıyacak tünel projesini de ilk olarak genel kurulda duyurdu. Elazığlı bürokratların Ankara’da artması için Nazif Bilginoğlu’nu iyi bir makama getirme mücadelesi verdiklerini söyleyerek genel kurulun hayırlı olmasını diledi.Milletvekili Metin Bulut ise Baskil’’in her zaman sağlam kalmış, temiz kalmış, yiğit bir ilçe olduğunu söyledi. Bunun tescilinin Fethi Sekin’in şehadetiyle alındığını ifade eden Bulut bu sebeple Baskil’den gelen tüm istekleri büyük önemle değerlendiriyoruz. Demiryolu sorununun çözümü çok zor bir konu ama ne kadar zor olsa da çözümü için elimizden geleni yapacağız” diyen Bulut ilçe yolu konusunda 2016 yılında ihalesinin yapıldığını ama imar sorunlarına takıldıklarını belirtti. Bu yıl onu çözeceklerini söyleyen Bulut genel kurulun hayırlı olmasını diledi.Milletvekili Tahir Öztürk Şehit Fethi Sekin'i hayırla yad ediyoruz diyerek konuşmasına başladı. “Zor bir süreçten geçiyoruz. Sistem değişikliğine girerek ülkemizin daha da güçlenmesini sağlayacağız inşallah” diyen Öztürk “Baskil bizim için önemli bir ilçedir, 2017 yılına kadar söz verdiğimiz tüm hizmetleri yapacağımıza inanıyoruz” sözleriyle konuşmasını noktaladı.Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimlerde Başkan Naim Arslanmirza oy birliği ile yeniden başkan seçildi.    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV