15 Temmuz 2020 Çarşamba

BASKİL İLE BATTALGAZİ BULUŞMASI

Yeni Baskiller Eğitim Kültür Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan katıldı.

26 Kasım 2016 Cumartesi 08:19
Bu haber 1211 kez okundu
BASKİL İLE BATTALGAZİ BULUŞMASI


Yeni Baskiller Eğitim Kültür Dayanışma Derneği'nde düzenlenen etkinliğe, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Yeni Baskiller Eğitim Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Naci Yağır, dernek yönetimi ve Malatya'da yaşayan Baskilliler katıldı. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Baskil Belediyesi ile Battalgazi Belediyesi'nin kardeş belediye olduğunu belirterek, "Biz değerlendirmemizi yaparken özellikle, hemşeri hukuku içerisinde Baskil bizim için çok anlamlı ve değerlidir. Baskilliler kötülüğü sevmeyen, topluma adaptasyon ve uyum noktasında azami fedakarlığı gösteren ve gittiği şehre bir katma değer üretme gayreti ve çabası içerisinde olan ve oranın ekonomisine, oranın sosyal ve kültürel yapısına katkıda bulunan insanlar olarak tarif ediyoruz" dedi.

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, ise İslam coğrafyasının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekerek, "Coğrafyamız 150 yıldır malesef rahat olmadı. 150 yıldır coğrafyamızda Abdulazize yapılmak istenen şu anda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yapılmak isteniyor. Abdülhamit'e yapılmak istenen yine aynı şekilde şu anki Cumhurbaşkanımıza yapılmak isteniyor. Menderes'in, akıbeti, Rahmetli Turgut Özal ve Erbakan hocamızın yaşamış oldukları, şu an yine aynı senaryo, aynı hikaye, aynı entrika, maalesef ülkemizin üzerinde kara bulutlar şeklinde dolaşmaktadır" şeklinde konuştu.kaynak: haberler.com

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Karakaya baraj gölü üzerindeki, demiryolu köprüsü üzerine yapılması pılanlanan karayolu, faaliyete geçmeli mi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV